Mobile: +90 530 668 62 46 |  Mail: emrah@eowcompany.com

Macera Parkı Kapasite Kontrolü

Macera parkları günümüzde giderek yaygınlaşan ve eğlence sektöründe giderek güçlenen bir alandır. Bundan 10 yıl öncesine kadar macera parkları denince ağaçlar üzerinde emniyetli olarak yüksekte yapılan oyun parkları olarak geçmekteydi.

 

Günümüzde bu durum macera parkı ve alt dalları olarak;

 

*Zipline hatları

*Zipline coaster

*Tırmanış duvarı

*Ağaç tırmanışı

*Park our

*Trambolin (zıp zıp parkları)

*Raylı oyun parkları

*Emniyetsiz macera parkları (düşmeye karşı file emniyet sitemleri)

*360 derece salıncak

*Alpin coaster

*Dairesel tırmanış

*Büyük salıncak

*Bungee jumping

*Bungy katapult

*Yatay katapult

*İpli kayak

vb gibi alanlarda giderek büyümektedir.

 

Macera parkı denildiği zaman ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu “kişilerin güvenliği konusudur". Macera parkı ve alt dalları riski yüksek ve alışılmışın dışında kurgulanmış oyun parklarıdır.

 

Bu oyun parklarına olan talep giderek artmaktadır. Macera parkları iç ve dış turistler için çok rağbet görmektedir. TURSAB'ın yaptığı araştırmaya göre macera parklarına yıllık 12 trilyon dolar harcanmaktadır.

 

Macera parkları, ister yatırım değerlendirme olarak, ister eğlence amacıyla tercih ediliyor olsun, giderek artan bu müşteri potansiyelini nasıl karşılıyor? Macera parkına yatırım yapan kişilerin müzdarip olduğu konulardan birisi çalıştırılan personel sayısı, kapasite kontrolü, bakım onarım sıklığı gibi konular.

 

Macera parklarında çalışan personel sayısı düştükçe parkın kapasitesinin kontrolü, bakım onarım takibi ve acil durumlarda müdahale edebilme kabiliyeti giderek azalmaktadır.

 

Bizler geliştirdiğimiz elektronik ve mekanik tasarımlarımız sayesinde macera parkı işletmecilerinin anlık olarak park üzerinde bulunan kişileri takip edebildikleri ve anlık konum bilgisi alabildikleri sistemlerimiz ile daha az personel ile daha güvenli sistem kontrolü sağlayabilmekteyiz.